Городской форум Днепропетровска
Вы хотите отреагировать на этот пост ? Создайте аккаунт всего в несколько кликов или войдите на форум.

Перейти вниз
avatar
kalinka0588
Сообщения : 15
Дата регистрации : 2023-01-19

Гранітний бордюр. Огляд виробника Empty Гранітний бордюр. Огляд виробника

Чт Янв 19, 2023 5:42 pm
Під час нашої роботи із натуральним каменем склалася цікава ситуація. Начебто всі люди знають і бачили гранітний бордюр, але коли починаєш з'ясовувати деталі для покупки, виникає безліч питань. На більшість із них ми намагатимемося відповісти у цій статті.

1. Що таке гранітний бордюр?

Гранітний бордюр - це будівельно-дорожній виріб, що виготовляється з природного каменю, призначений для відділення проїжджої частини магістральних вулиць від тротуарів, газонів, майданчиків зупинок громадського транспорту та від полотна трамвайних колій, проїжджої частини доріг від розділових смуг, тротуарів на міст та у тунелях; пішохідних доріжок та тротуарів від газонів у парках, скверах та на бульварах. Так описує гранітний бордюр ГОСТ 32018-2012 "ВИРОБИ БУДІВЕЛЬНО-ДОРОЖНІ З ПРИРОДНОГО КАМІННЯ".

2. Яким буває гранітний бордюр?

Ділять гранітний бордюр за видом обробки лицьової поверхні та видом обробки не лицьової поверхні (вона прихована і не видно після монтажу).
По виду обробки лицьової поверхні - пиляна, термооброблена, бучардована, полірована, лощена. Ці види обробки такі ж, як при обробці інших видів гранітних виробів (гранітна бруківка, гранітна плитка, плити мощення і т.д.). Найпопулярніший вид для гранітного бордюру - пиляна поверхня (Для Санкт-Петербурга та Москви в центрі міста - термооброблена або бучардована)
Докладніше про види обробки читайте у нашому блозі та інстаграмі.

По виду обробки не лицьової поверхні - гранітний бордюр буває: камінь бортовий колотий та камінь бортовий пиляний. Це за ГОСТом 32018-2012 "ВИРОБИ БУДІВЕЛЬНО-ДОРОЖНІ З ПРИРОДНОГО КАМІННЯ"
Камені бортові колоті - погонажні вироби прямокутного перерізу довжиною, що значно перевищує їх ширину і висоту, виготовлені за допомогою інструменту, що сколює. Усі поверхні виробу колоті, крім лицьових, які можуть мати різні фактури. Залежно від форми колоті бортові камені поділяють на прямолінійні та криволінійні.
Камені бортові пиляні - погонажні вироби прямокутного перерізу довжиною, що значно перевищує їх ширину та висоту, одержувані за допомогою ріжучого інструменту. Всі поверхні виробу - пиляні, за винятком лицьової грані, яка може мати різні фактури. Залежно від форми пиляні бортові камені поділяють на прямолінійні та криволінійні.

Своїми словами на вигляд обробки не лицьової поверхні - нижня частина бордюру гладка або колота (сильно рефлена). Це важливо, якщо буде нове будівництво чи заміна бордюру. Якщо нове будівництво - то зчеплення замка при монтажі краще при колотій обробці. Якщо заміна бордюру - краще використовувати пиляну поверхню, т.к. менше торкається майданчик навколо бордюру.
Зазвичай колоту поверхню не лицьової поверхні роблять виробники Ленінградської області. Пиляну поверхню - виробники Уралу.

Джерело: https://b-granum.com/uk/
avatar
kalinka0588
Сообщения : 15
Дата регистрации : 2023-01-19

Гранітний бордюр. Огляд виробника Empty Re: Гранітний бордюр. Огляд виробника

Чт Янв 19, 2023 5:44 pm
3. Який колір гранітного бордюру?
Колір гранітного бордюру може бути будь-яким і залежить від родовища каменю, з якого він виготовляється. Буває від світло-сірого (Мансурівське або Камбулатівське родовище граніту) та рожевого (Західно-Султаївське родовище граніту) до чорного кольору (родовище Габро).


Гранітний сірий бордюр ГП-1 300*150*погон. Граніт Камбулатувський
1800 руб. / М.пог. з ПДВ у Челябінську


Гранітний сірий бордюр ГП-5 200*80*погон. Граніт Камбулатувський


Гранітний бордюр ГП-1 300 * 150 * погон. Граніт Димовський
/за запитом

Гранітний бордюр сірий ГП-3 600*200*гон термо. Граніт Камбулатувський

avatar
kalinka0588
Сообщения : 15
Дата регистрации : 2023-01-19

Гранітний бордюр. Огляд виробника Empty Re: Гранітний бордюр. Огляд виробника

Чт Янв 19, 2023 5:44 pm
4. Який гранітний бордюр найкраще для монтажу та купівлі?
Довжиною 1000 мм чи погонажем?
Дуже часто в нашій практиці у кошторисі вказується бордюр завдовжки 1000 мм або погонаж. Давайте розберемося у чому різниця.
1. Ціна.
Метровий гранітний бордюр дорожчий на 5-15 відсотків. Це з тим, що блоки, які видобуваються на кар'єрах, мають кратну 1000 мм довжину. Відхідність сировини збільшується відповідно і вартість. Гранітний бордюр погонаж - відхідність сировини набагато менше, т.к. пиляється гранітний блок на всю довжину.
2. Монтаж
За ГОСТом гранітний бордюр може мати завдовжки від 700 до 2000 мм. На зображеннях у статті видно, що бордюри не однакової довжини. Це гранітний бордюр погонаж. Якщо всі одного розміру – то метровий. На вибір замовлення тут грають кілька чинників.
1) Яка техніка відчує у монтажі для благоустрою під час монтажу гранітного бордюру? Якщо на об'єкті є вільні навантажувачі або маніпулятори, краще використовувати погонажний. Якщо об'єкті більше ручного праці - краще купувати гранітний бордюр у розмірі, т.к. він буде легшим.
2) Який гранітний бордюр потрібний для монтажу? Якщо потрібен, наприклад, бордюр із граніту ГП-5, розмірами 200 х 80 мм (від 30 кг до 85 кг за ГОСТом), то він буде не важкий і його можна встановити без спеціальної техніки. Якщо потрібен, наприклад, бордюр із граніту ГП-1, розмірами 150 х 300 (від 84 кг до 239 кг), він буде важким. Без спеціальної техніки складно встановити погонажний граніт.
3) Як виглядатиме гранітний бордюр? Цей момент актуальний, якщо при впорядкуванні використовуються гранітні плити мощення, кратні 250 або 500мм. Тобто. чи зберігається малюнок загального благоустрою. Гранітний бордюр розміром більш гармонійно виглядає у благоустрої.
avatar
kalinka0588
Сообщения : 15
Дата регистрации : 2023-01-19

Гранітний бордюр. Огляд виробника Empty Re: Гранітний бордюр. Огляд виробника

Чт Янв 19, 2023 5:45 pm
. Чи потрібна фаска на гранітному бордюрі? На що звернути увагу?
Ще один момент, на який варто звернути увагу. Фаска на гранітний бордюр. Дуже багато питань.
1. На гранітному бордюрі ДП-1, ДП-2, ДП-3, ДП-6 фаска 15*15 мм йде за замовчуванням. Тобто. за ГОСТом. її не треба узгоджувати додатково.
2. На бордюрі з граніту ДП-4, ДП-5 фаска за ГОСТом не передбачено. Її треба узгоджувати додатково на розсуд проектувальника, архітектора чи дизайнера. Зазвичай фаска 2 х 2 мм, 5 х 5 мм, 10 х 10 мм, 15 х 15 мм.

Гранітний сірий бордюр ГП-1 300*150*погон. Граніт Камбулатувський
Гранітний бордюр ГП-1 300 * 150 * погон. Граніт Камбулатувський сірий
Гранітний бордюр ДП-1 300*150*1000. Граніт Мансуровський
Гранітний сірий бордюр ГП-5 200*80*погон. Граніт Камбулатувський

avatar
kalinka0588
Сообщения : 15
Дата регистрации : 2023-01-19

Гранітний бордюр. Огляд виробника Empty Re: Гранітний бордюр. Огляд виробника

Чт Янв 19, 2023 5:46 pm
Де використовується: для влаштування в'їздів з проїжджої частини вулиць на тротуари
* Знати висоту обробленої частини потрібно, якщо використовуватиметься не пиляний гранітний бордюр, а оброблений (термообробка, бучарда, полірований і т.д.)
7. Які мінімальні фізико-хімічні властивості родовищ граніту виготовлення гранітного бордюру?
Фізико-механічні властивості родовищ граніту, які потрібні для виробництва гранітних бордюрів (за ГОСТом):
1) Водопоглинання: трохи більше 0,5 %
2) Межа міцності при стисканні в сухому стані: не менше 80 МПа
3) Зниження міцності при водонасиченні: трохи більше 30 %
4) Морозостійкість: щонайменше 100 циклів
5) Солостійкість: трохи більше 5 %
6) Стирання: не більше 1,0 г/см2
7) Опір удару: не менше 30 см
Cool Питома сумарна ефективність природних радіонуклідів: трохи більше 740 Бк/кг
Вернуться к началу
Права доступа к этому форуму:
Вы не можете отвечать на сообщения