Городской форум Днепропетровска
Вы хотите отреагировать на этот пост ? Создайте аккаунт всего в несколько кликов или войдите на форум.

Перейти вниз
avatar
Combats
Сообщения : 10
Дата регистрации : 2022-11-02
Откуда : Днепр

Єндова покрівлі – що це таке? Empty Єндова покрівлі – що це таке?

Ср Ноя 02, 2022 5:04 am
Покрівля будь-якої будівлі впливає не лише на її зовнішній вигляд, а й на захищеність від різноманітних погодних явищ. Саме тому проектування та монтаж даху є складним та кропітким заняттям, якому необхідно приділяти багато часу. Можна зробити просту покрівлю, але тоді естетичного вигляду будівля не матиме. Тому багато хто воліє хитромудрі конструкції складної конфігурації. У такому разі без використання додаткових елементів не обійтись. Одним з них є розжолобок. Від правильного монтажу цього елемента залежить те, як дах справлятиметься з відведенням води.

Що таке розжолобка і для чого використовується
Ендову також можуть називати жолобком. Даний елемент конструкції покрівлі з'єднує між собою два скати, які стикуються та утворюють внутрішній кут. Розжолобком називають вузол не просто так. За великим рахунком він і є жолобом, який необхідний для відведення води.

Основне призначення розжолобків полягає в наступному:

  1. Деталь потрібна для суміжних похилих поверхонь. Їх стик має бути повністю герметичним, адже на цій ділянці покрівлі найчастіше розташовується сніг та стікає дощова вода.
  2. Ефективне видалення води. Зазвичай опади накопичуються у внутрішніх кутах. Ендов допомагають переміщати воду в систему водовідведення.
  3. Посилення конструкції. Як мовилося раніше, на поєднанні скатів покрівлі взимку накопичується багато снігу. За сильних снігопадів він дає серйозне навантаження на дерев'яні конструкції. Єндова дозволяє посилити проблемний вузол і рівномірно розподілити навантаження снігу.


Розміри розжолобків залежить від кількох чинників. Першим є довжина стикової зони суміжних схилів. Ширину розжолобка визначають виходячи із середньої кількості опадів і кута нахилу покрівлі: чим вище кут, тим вже конструкція, що підсилює, і навпаки.

Як правило, використовуються розжолобки при монтажі наступних типів покрівлі:

  • хрестоподібні;
  • г-подібні;
  • т-подібні.


Також розжолобки можуть використовуватися і в інших місцях. Наприклад, їх потрібно враховувати під час монтажу мансард та слухових вікон. Особливу увагу потрібно приділяти дахам складної конструкції. Тут правильно виконати розжолобка дуже складно. Необхідно проводити точні виміри, розрахунки, та робити все у суворій відповідності до технології монтажу. Крім того, складні покрівлі будуть значно сильніше бити по бюджету, ніж дахи простої конструкції. Тому варто заздалегідь визначитися, що важливіше краса чи практичність з економією.
avatar
Combats
Сообщения : 10
Дата регистрации : 2022-11-02
Откуда : Днепр

Єндова покрівлі – що це таке? Empty Які види розжолобків існують

Ср Ноя 02, 2022 5:07 am
Конструкція розжолобка залежить від способу монтажу. Вона може бути:

  • відкрита;
  • закрита;
  • зчленована або переплетена.


Відкрита розжолобка найчастіше використовується при влаштуванні даху з невеликим ухилом. Важливо пам'ятати, що для такої конструкції обов'язково має бути передбачений шар гідроізоляції. Сама розжолобка є просто нижньою частиною, не прикритою верхнім розжелобком. До основних переваг такого рішення варто віднести:

  • В розжолобках відкритого типу не скупчується сміття.
  • Опади стікають набагато швидше, ніж за розжелобками інших типів.
  • Монтувати відкриту розжолобка набагато простіше. Робота займає мінімальну кількість часу.


Однак є в даного варіанта деякі недоліки. Найголовнішим з них є те, що покрівля з такою ендовою виглядає не дуже привабливо.

Оформити замовлення будівельних матеріалів ми рекомендуємо вам на сайті компанії https://bud-plus.com/

Якщо проектується дах з крутими схилами, то найпридатнішим рішенням для неї буде використання ендових закритого типу. В даному випадку на з'єднання скатів присутні як нижні, так і верхні розжолобки. При виконанні робіт необхідно забезпечувати щільне прилягання похилих поверхонь. Зате цей тип стикування дозволяє максимально герметизувати з'єднання.

Що стосується зчленованої розжолобка, то даний тип стикування являє собою з'єднання, в якому покрівельні листи з двох скатів переплітаються між собою. Такий варіант дозволяє максимально ефективно захищати підпокрівельний простір від попадання вологи.

До основних переваг закритої і зчленованої розжолобка варто віднести:

  • Естетичний зовнішній вигляд.
  • Покращену гідроізоляцію.


Звичайно, покрівля з таким типом розжолобка виглядає набагато привабливіше і надійніше захищена від попадання вологи всередину. Однак варто пам'ятати, що мінусів у таких варіантів теж вистачає. До них можна віднести:

  • Складність монтажу. Виконати його можуть лише справжні фахівці, що веде до подорожчання робіт.
  • З настанням відлиги можуть утворюватись крижані пробки.
  • Сміття з таких розжолобків доведеться регулярно вичищати.


У результаті тут доводиться вибирати між гарним виглядом та практичністю покрівлі. Але в будь-якому випадку остаточний вибір залежить від того, який використовуватиметься покрівельний матеріал і який кут нахилу буде у скатів. Тільки після цього можна приймати рішення щодо типу розжолобка.
Вернуться к началу
Права доступа к этому форуму:
Вы не можете отвечать на сообщения